We wtorek złoty osłabił się wobec euro

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 08-03-2005, 17:23

Wtorkowe umocnienie euro w stosunku do dolara przyniosło też umocnienie złotego wobec waluty amerykańskiej i osłabienie do euro. W środę uwaga rynków będzie skupiona na przetargu obligacji dwudziestoletnich i wielkości popytu inwestorów na te papiery.

Wtorkowe umocnienie euro w stosunku do dolara przyniosło też umocnienie złotego wobec waluty amerykańskiej i osłabienie do euro. W środę uwaga rynków będzie skupiona na przetargu obligacji dwudziestoletnich i wielkości popytu inwestorów na te papiery.

    We wtorek o godz. 16.30 za euro płacono 3,8930 zł wobec 3,8730 zł w poniedziałek na zamknięciu, a dolar kosztował 2,92 zł wobec 2,9370 zł. Na rynku międzynarodowym euro kosztowało 1,3310 dolara, wobec 1,3195 dolara w poniedziałek.

    "Rynek walutowy pozostaje spokojny, na rynku nie ma dużych obrotów i jedynie zlecenia zmieniały kurs złotego. Widać obecność funduszy hedgingowych i to one tak naprawdę ustawiają rynek, a banki tylko podążają za dużymi zleceniami" - powiedział PAP dealer walutowy w Societe Generale Krzysztof Teresiński.

    Na rynku długu doszło we wtorek do niewielkiego spadku cen, co dealerzy tłumaczą spadkami na rynkach bazowych.

    "Początkowo wydawało się, że swoją rolę odegra też nerwowość związana z ewentualną dymisją Hausnera, ale przy braku informacji na ten temat nie pogłębiło to spadku cen" - powiedział PAP jeden z dealerów obligacji.

    Rano na rynek dotarła informacja podana przez wtorkową "Trybunę", według której wicepremier Jerzy Hausner miał we wtorek podać się do dymisji. Jednak rzecznik rządu Dariusz Jadowski poinformował, że premier Marek Belka nie komentuje doniesień związanych z ewentualną dymisją wicepremiera Hausnera z rządu.

    "Jutro rynek będzie czekał na wyniki aukcji obligacji WS0922. Ten papier jest atrakcyjny dla wielkich funduszy zagranicznych, ale także dla polskich OFE i funduszy inwestycyjnych. Jednak nie spodziewam się większych zmian na rynku, nadal trwa wyczekiwanie na rozwój sytuacji politycznej" - dodał.

    Ministerstwo Finansów zaoferuje w środę na aukcji obligacje dwudziestoletnie WS0922 za 1,4 mld zł.

    O 16.40 rentowność papierów dwuletnich wynosiła 5,37 proc. wobec 5,33 proc. w poniedziałek, pięcioletnich 5,39 proc. wobec 5,37 proc., a dziesięcioletnich 5,45 proc. wobec 5,43 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / We wtorek złoty osłabił się wobec euro