Według autora „Czarnego łabędzia”, bitcoin to porażka

opublikowano: 12-02-2021, 21:52

Nassim Nicholas Taleb, były makler z rynku opcji, autor głośnej książki „Czarny Łabędź. O skutkach nieprzewidywalnych zdarzeń”, poinformował, że sprzedał swoje bitcoiny.

Taleb napisał na Twitterze, że pozbył się bitcoinów, bo waluta nigdy nie powinna być bardziej zmienna niż to, co można za nią kupić lub sprzedać.

- Nie da się nic wycenić w bitcoinie. Pod tym względem to porażka (przynajmniej obecnie) – stwierdził.

Według Taleba, najpopularniejsza kryptowaluta została przejęta przez „socjopatów zaprzeczających COVID-19, prezentujących umysłowość ameby”.

Taleb uważa także, że bitcoin zawodzi również jako zabezpieczenie wobec polityki banków centralnych.

Nassim Nicholas Taleb, fot. Bloomberg
Nassim Nicholas Taleb, fot. Bloomberg

Dwa lata temu, w styczniu 2018 roku, krótko po pęknięciu pierwszej spekulacyjnej bańki na bitcoinie, Taleb mówił, że bitcoin, a także inne kryptowaluty, to zabezpieczenie zwykłych ludzi przed „orwellowską przyszłością”.

- Samo jego [bitcoina – red. pb.pl] istnienie jest polisą ubezpieczeniową, która będzie przypominać rządom, że ostatnia rzecz, którą establishment może kontrolować, a mianowicie waluta, nie jest już ich monopolem. To daje nam, tłumowi, polisę ubezpieczeniową przeciwko orwellowskiej przyszłości – pisał wówczas.

Bitcoin tanieje obecnie o 1,6 proc. do 47573,12 USD i jest 61 proc. droższy niż na początku roku. W ciągu ostatniej doby jego kurs dochodził do rekordowych 48925 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane