Czytasz dzięki

Według tego wskaźnika Donald Trump wygra wybory

opublikowano: 03-11-2020, 13:27

Wskaźnik, który wbrew sondażom pokazywał cztery lata temu zwycięstwo wyborcze Donalda Trumpa, znów je zapowiada.

Ryan Detrick z LPL Research odkrył zależność, która potwierdziła się w 100 proc. co najmniej od 1984 roku, a od 1928 roku w 87 proc. Wynik wyborów prezydenckich determinuje zmiana wartości S&P500; przez trzy poprzedzające je miesiące. Jeśli w tym okresie następuje wzrost indeksu, wygrywa kandydat partii sprawującej dotychczas władzę. Jeśli wartość S&P500; spada, Biały Dom ma nowego gospodarza.

Donald Trump
fot. Bloomberg

Cztery lata temu, kiedy wbrew sondażom Donald Trump wygrał wybory prezydenckie, wartość S&P500; między 8 sierpnia a 8 listopada spadła. Inaczej jest obecnie. 3 sierpnia 2020 roku indeks miał wartość 3294 pkt. W poniedziałek zakończył sesję na poziomie 3310 pkt. Została wprawdzie jeszcze sesja wtorkowa, która może zlikwidować dodatnią różnicę wartości indeksu jego zmianą o tylko 0,5 proc, ale trzeba pamiętać, że w przeciwieństwie do poprzednich wyborów, zostało już oddane prawie 70 proc. wszystkich głosów w wyborach, bazując na ich liczbie z 2016 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Yahoo Finance

Polecane