Węgry nie chcą sankcji gospodarczych przeciwko Rosji

Premier Wiktor Orban powiedział, że Węgry są przeciwne nakładaniu sankcji gospodarczych na Rosję za jej interwencję na Ukrainie, informuje Reuters na swojej stronie internetowej.

Wiktor Orban, fot. Bloomberg
Zobacz więcej

Wiktor Orban, fot. Bloomberg

Agencja przypomina, że Węgry, które 80 proc. gazu sprowadzają z Rosji, niedawno podpisały kontrakt wartości 10 mld EUR na rozbudowę przez rosyjski Rosatom węgierskiej elektrowni jądrowej Paks.

- Sankcje gospodarcze są ostatecznością i byłoby dobrze gdyby udało się ich uniknąć, bo to nie jest w interesie Europy, a tym bardziej Węgier – powiedział Orban w wywiadzie prasowym.

Rosja jest największym partnerem handlowym Węgier spoza Unii Europejskiej. W 2013 roku ich eksport do Rosji wyniósł 2,55 mld EUR. 

Reuters zwraca uwagę, że większość z 11 postkomunistycznych państw Unii Europejskiej sygnalizowało gotowość sprzeciwienie się nakładania przez nią sankcji gospodarczych na Rosję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Węgry nie chcą sankcji gospodarczych przeciwko Rosji