Czytasz dzięki

Wejście Orlenu ograniczy rolę Enei w Ostrołęce

opublikowano: 03-06-2020, 08:13

PKN Orlen podpisał z Energą i Eneą porozumienie dotyczące kierunkowych zasad kontynuacji współpracy przy budowie Elektrowni Ostrołęka C.

Porozumienie to przewiduje kontynuację Inwestycji ze zmianą założeń technologicznych dla inwestycji z technologii dotychczas realizowanej na technologię opartą na paliwie gazowym.

Elektrownia Ostrołęka C - wizualizacja
Zobacz więcej

Elektrownia Ostrołęka C - wizualizacja fot. Energa / materiały prasowe

Orlen jest gotów uczestniczyć w finansowaniu i przystąpić do spółki, realizującej inwestycję w charakterze wspólnika.

Jak podkreślono, porozumienie przewiduje zmiany struktury organizacyjnej spółki Elektrownia Ostrołęka sp. z o.o., które będą odzwierciedlać wartość zaangażowania wspólników, w tym ograniczenie udziału Enei jako wspólnika mniejszościowego w Inwestycji z ograniczonym kwotowo limitem zaangażowania.

„Zarówno wielkość zaangażowania stron Porozumienia, jak i idące za tym wielkości uczestnictwa kapitałowego w spółce Elektrownia Ostrołęka sp. z o.o. oraz uprawnienia wspólników stanowić będą przedmiot dalszych rozmów i negocjacji, prowadzących do zawarcia docelowej umowy wspólników” – dodano.

Do PKN Orlen należy 80 proc. akcji Energi, która ma 50 proc. udziałów w Elektrowni Ostrołęka sp. z o.o. Drugie 50 proc. należy obecnie do Enei.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane