Wektory

k
opublikowano: 15-11-2005, 00:00

Lech Wałęsa. Były prezydent Polski otrzyma kolejny, już 33., honorowy doktorat. Tym razem na przyznanie mu doktoratu honoris causa zdecydował się kanadyjski Uniwersytet Quebecu w Trois-Rivie`res. Uzasadnienie decyzji: „za wyjątkową drogę życia”, „zaangażowanie i uczestnictwo w rozwoju demokracji” — musi budzić dumę. Gratulujemy. Jak tak dalej pójdzie, nasz prezydent niechybnie znajdzie się w kolejnej książce — Księdze rekordów Guinnessa.

Aleksander Kwaśniewski. Przebywający z wizytą na Słowacji pan prezydent dosyć miękko wypowiedział się w sprawie sensacyjnych informacji o udziale Polski w programie budowy amerykańskich tarcz antyrakietowych. Prezydent stwierdził, że nie ma „żadnych decyzji ani zobowiązań, ani żadnych — poza generaliami — rozmów”. Panie prezydencie, to jest coś na rzeczy czy nie? Chcielibyśmy jednak wiedzieć, bo te wszystkie informacje czytają nie tylko nasi przyjaciele.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: k

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu