Wektory

jaz, ass
30-08-2006, 00:00

Władysław Bartoszewski. Były dwukrotny minister spraw zagranicznych ustąpił z funkcji przewodniczącego rady Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych w proteście przeciwko postawie obecnej minister Anny Fotygi, która nabrała wody w usta w sprawie posądzenia jej poprzedników przez wiceministra obrony Antoniego Macierewicza o szpiegostwo na rzecz ZSRR/Rosji. Decyzja wielce zasłużonego dla polskiej dyplomacji Bartoszewskiego spotkała się z powszechnym szacunkiem, nawet... minister Fotygi.

Mahmud Ahmadineżad. Prezydent Iranu pozbawił we wtorek świat resztek nadziei na kompromis w sprawie prowadzonego przez ten kraj programu nuklearnego, zapowiadając, że Iran nie zrezygnuje ze wzbogacania uranu. Przy okazji skrytykował Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię i Izrael. Jutro upływa termin, jaki Rada Bezpieczeństwa ONZ dała Iranowi na zawieszenie programu. Po tej wypowiedzi możliwy jest wzrost napięcia w regionie, co oznacza droższą ropę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: jaz, ass

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu