Wektory

ass
opublikowano: 07-09-2006, 00:00

Alaksandr Milinkiewicz. Lider białoruskiej opozycji jest kandydatem chadecji — największej frakcji politycznej w Parlamencie Europejskim — do tegorocznej nagrody im. Andrieja Sacharowa na rzecz wolności myśli, którą PE przyzna w grudniu. Nagroda przyznawana jest tym, którzy — podobnie jak jej patron — bronią praw człowieka i podstawowych wolności. Parlament Europejski przyznaje nagrodę od 1988 roku. Jej laureat dostaje 50 tys. euro. My możemy przyznać tylko wektor w górę.

Silvio Berlusconi. Były premier Włoch ma coraz większe problemy z wymiarem sprawiedliwości i to nie tylko w swoim kraju. Hiszpański sędzia Baltasar Garzon uznał wczoraj, że Silvio Berlusconiego nie chronijuż immunitet, co umożliwia wytoczenie włoskiemu politykowi i miliarderowi sprawy o nadużycia podatkowe. Hiszpanie zawiesili śledztwo przeciwko Berlusconiemu w 2001 roku, po objęciu przezeń funkcji szefa włoskiego rządu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ass

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu