Wektory

Tadeusz Markiewicz, Łukasz Świerżewski, Wojciech Kowalczuk
opublikowano: 28-12-2001, 00:00

Stanisław Speczik

Nowy prezes KGHM zabrał się poważnie nie tylko za poprawę bieżącej sytuacji finansowej spółki, lecz również za szukanie możliwości zapewnienia jej dobrej kondycji w przyszłości. Powrócił do rozpoczętego przed laty programu poszukiwania możliwości opłacalnego wydobycia rudy miedzi z tzw. złóż głębokich (zalegających poniżej 1500 m). Ponadto planuje rozszerzenie zakresu produkcji KGHM także o cynk i ołów. W przyszłości nie wyklucza również współpracy z PGNiG w zakresie wydobycia gazu. Te działania mają uodpornić spółkę na wahania kursu akcji wynikające ze zmian cen miedzi na rynkach światowych.

Krzysztof Jarmuszczak

Dla kierowanego przez niego Polskiego Towarzystwa Reasekuracyjnego, decyzja PZU o rezygnacji z reasekurowania ubezpieczeń komunikacyjnych może okazać się śmiertelnym ciosem. Połowa obrotów PTR pochodzi obecnie z cesji ubezpieczeń komunikacyjnych PZU. Największy polski ubezpieczyciel doszedł jednak do wniosku, że może samodzielnie udźwignąć ryzyko finansowe, związane z tego typu polisami. Dla PTR zakończenie współpracy z PZU oznaczałoby spadek przychodów poniżej 100 mln zł i konieczność pilnego poszukiwania nowych źródeł zysku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Markiewicz, Łukasz Świerżewski, Wojciech Kowalczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu