Wenezuela zalega z płatnością dla inwestorów

opublikowano: 22-09-2017, 12:52
aktualizacja: 22-09-2017, 12:54

Rząd w Caracas nie wypłacił inwestorom kuponu od obligacji, co powinien był zrobić do 15 września.

Zobacz więcej

FOT. BLOOMBERG

Płatność opiewająca na 185 mln USD nie wpłynęła, dowiedziała się agencja Bloomberg od inwestorów i obsługujących operacje pośredników. Balansująca od załamania na rynku ropy na krawędzi bankructwa Wenezuela może jeszcze uniknąć uznania za niewypłacalną, ale tylko pod warunkiem, że opóźnienie nie przekroczy 30 dni. Wcześniej inwestorzy spekulowali, że kraj może przestać wywiązywać się ze zobowiązań jesienią, a to dlatego że na październik i listopad przewidziane są wysokie płatności. Wielodniowe zwłoki w płatnościach zdarzały się już wcześniej, a przedstawiciele rządu w Caracas odmawiają informacji, czy zaległa płatność zostanie uregulowana.

- Jest taki żart, że Wenezuelczycy nigdy nie przychodzą na przyjęcie na godzinę oznaczoną w zaproszeniu. Inwestorom pozostaje nadzieja, że zapłacą. Z drugiej strony pole manewru rządu jest coraz mniejsze i być może rzeczywiście kończy mu się gotówka – komentuje w rozmowie z Bloombergiem Ray Zucaro, zarządzający RVX Asset Management.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy