Wesołe Miasteczko znalazło inwestora

Małgorzata Zdunek
opublikowano: 28-11-2000, 00:00

Wesołe Miasteczko znalazło inwestora

Firma Mega Parcs z Holandii zamierza wydać w Chorzowie około 30 mln zł

Rozstrzygnięto przetarg na inwestora, którego zadaniem ma być modernizacja i rozbudowa Wesołego Miasteczka, leżącego na terenie WPKiW w Chorzowie. Wygrała go holenderska firma Mega Parcs, która zamierza zakończyć początkowe prace w pierwszym kwartale 2001 r.

W szranki przetargu na inwestora, mającego zmodernizować i rozbudować Wesołe Miasteczko, mieszczące się na terenie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie, stanęła firma Mega Parcs oraz konsorcjum, skupione wokół Górnośląskiego Funduszu Restrukturyzacji z Katowic. W jego skład miały wejść firmy: Videograf II, Euro Faktor oraz Kopex. Przetarg rozstrzygnięto jednak na korzyść firmy Mega Parcs z Holandii.

Na 35 lat

— Atutem firmy Mega Parcs było jej duże doświadczenie w budowie podobnych obiektów na terenie Azji. Doceniliśmy nie tylko szczegółowy plan rozbudowy czy wysokość kwoty, jaką Mega Parcs zamierza na to wyłożyć. Istotna była również perspektywa dalszych inwestycji firmy na terenie WPKiW — mówi Tadeusz Reczek, dyrektor Wesołego Miasteczka.

Dyrekcja WPKiW nie podała szczegółów dotyczących planów inwestycyjnych firmy, tłumacząc się brakiem umowy finalnej, której warunki są jeszcze negocjowane. Jednak, jak dowiedzieliśmy się, holenderska firma zamierza przez 35 lat dzierżawić teren oraz urządzenia należące do Wesołego Miasteczka. Przez najbliższe pięć lat Mega Pracs ma płacić 1 mln zł rocznie. Po upływie terminu wysokość kwoty będzie renegocjowana.

Będzie nowocześniej

Choć oficjalna kwota nie została jeszcze ujawniona, z naszych informacji wynika, że holenderski Mega Parcs zamierza na modernizację i rozbudowę Wesołego Miasteczka wyłożyć około 15 mln DEM (około 30 mln zł). Firma zobowiązała się również do zatrudnienia około stu dotychczasowych pracowników, jak również do zlecania brygadom parkowym prac, związanych z utrzymaniem terenów zielonych. Zadeklarowała też pomoc parkowi zoologicznemu w utrzymaniu zwierząt oraz budowę placów zabaw na terenie parku.

Prace modernizacyjne mają się rozpocząć jeszcze w 2000 r. Mega Parcs zamierza pozostawić część użytkowanych obecnie urządzeń, m.in. diabelski młyn czy karuzelę rock and roll, które mają być wyremontowane. Wesołe Miasteczko ma też zostać wyposażone w nowe urządzenia, wśród których będą kolejki górskie. Firma zadeklarowała również inwestycje w infrastrukturę i remont budynków, leżących na terenie Wesołego Miasteczka.

Część prac ma zostać ukończona w pierwszym kwartale 2001 r.

— Spodziewamy się, że na początku przyszłorocznego sezonu Wesołe Miasteczko będzie już udostępnione zwiedzającym — mówi Dariusz Gruszecki, dyrektor WPKiW.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Zdunek

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wesołe Miasteczko znalazło inwestora