West Real Estate zadebiutuje dla sławy

EG
opublikowano: 14-03-2011, 00:00

Hotele, stacje benzynowe i może inne kierunki działalności — tak zaprezentuje się wrocławska firma.

Hotele, stacje benzynowe i może inne kierunki działalności — tak zaprezentuje się wrocławska firma.

Jeszcze w marcu na NewConnect pojawi się wrocławska spółka West Real Estate. Nowej emisji nie planuje, bo na razie jej cel to zaprezentowanie się rynkowi kapitałowemu.

— Emisja nastąpi dopiero wtedy, gdy spółka będzie potrzebowała kapitału na inwestycje — mówi Katarzyna Gajda, która odpowiada za relacje inwestorskie w West Real Estate.

Okazja może się pojawić już niedługo. Firma chce zainwestować w budowę pięciogwiazdkowego hotelu Best Western Premier we Wrocławiu. Właśnie podpisała porozumienie z krakowskim deweloperem Super Krak. Ich wspólna spółka celowa analizuje opłacalność inwestycji.

Będzie to drugi hotel West Real Estate. Pierwszy, z czterema gwiazdkami, ma powstać w Barcinku koło Jeleniej Góry w kompleksie XIX-wiecznego uzdrowiska. Będzie miał 120 pokojów, salę konferencyjną, dwie restauracje i centrum odnowy biologicznej. Budowa ruszy w tym roku, a zakończy się w 2013 r. Koszt to 25 mln zł.

West Real Estate jest młodą firmą. Zaczynała jako hurtowy dystrybutor paliwa. Dziś po tej działalności pozostały dwie stacje benzynowe: w Okmianach i Opolu.

— Zarząd chce zdywersyfikować działalność, więc nie wyklucza innych kierunków działalności — mówi Katarzyna Gajda.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy