Weź kasę z Unii

DI
opublikowano: 16-06-2010, 00:00

Od 2008 r. prowadzę firmę świadczącą usługi fotograficzne i teleinformatyczne. Chciałbym kupić maszynę do wywoływania zdjęć w różnych formatach, której koszt, w zależności od modelu, wynosi 30-70 tys. EUR. Czy są dotacje unijne na taką inwestycje?

Przedsiębiorstwa, które chcą skorzystać z dotacji w celu sfinansowania zakupu maszyny/urządzenia, np. innowacyjnej maszyny do wywoływania zdjęć (fotolab), mają dwie możliwości.

Pierwsza to dofinansowanie w ramach regionalnych programów operacyjnych, np. w woj. mazowieckim w ramach działania 1.5 "Rozwój przedsiębiorczości". Najbliższy konkurs zostanie prawdopodobnie ogłoszony jeszcze w tym miesiącu. Preferowane będą mniejsze projekty z dofinansowaniem do 2 mln zł.

Jeśli działalność jest prowadzona na terenie wiejskim, przedsiębiorca może się ubiegać o pieniądze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, działanie 312 "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw". Najbliższy nabór wniosków ruszy 26 czerwca i potrwa do 9 lipca. Maksymalne dofinansowanie projektu wynosi 300 tys. zł.

Masz pytanie o fundusze

unijne? Zadaj je na stronie:

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu