WH Group uzgodnił przejęcie 66,5 proc. Pini Polonia

opublikowano: 15-08-2017, 11:26
aktualizacja: 15-08-2017, 11:27

Notowany na giełdzie w Hongkongu WH Group poinformował o uzgodnieniu kupna 66,5 proc. udziałów Pini Polonia, których jeszcze nie posiadał, donosi asia.nikkei.com.

Wartości transakcji nie ujawniono. Chiński producent i przetwórca wieprzowiny z prowincji Henan dokona przejęcia właściciela ubojni trzody chlewnej z Kutna za pośrednictwem swojej amerykańskiej spółki zależnej Smithfield Foods.

Transakcja zwiększy stan posiadania WH Group w Polsce. Chińczycy mają już cztery zakłady produkcyjne poprzez Animex Foods, Agri Plus i Agri Plus Feed. Kontrolowane bezpośrednio przez Smithfield trzy spółki zatrudniają ponad 9 tys. ludzi.

- W centralnej Europie tak naprawdę brakuje wieprzowiny podczas gdy w reszcie Europy jest jej dość. Dlatego ogólny obraz europejskiego rynku jest taki, że to dobre miejsce dla hodowli – skomentował Kenneth Sullivan, prezes Smithfield Foods. - Naszym zamiarem jest znaczące powiększenie biznesu w tej części świata, nie tylko by obsługiwać centralną Europę, ale ostatecznie cały świat – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, asia.nikkei.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu