Wiadomo kto dał rekordowe 4,57 mln USD za lunch z Buffettem

opublikowano: 04-06-2019, 09:11

Justin Sun, jeden z pionierów rynku kryptowalut, jest zwycięzcą tegorocznej aukcji, na której wystawiono możliwość spotkania podczas lunchu z legendarnym inwestorem Warrenem Buffettem.

W poniedziałek informowaliśmy, że w tym roku padł rekord kwoty zapłaconej za możliwość zjedzenia lunchu w towarzystwie największego inwestora naszych czasów, Warrena Buffetta. Aukcja na eBay zakończyła się na 4.567.888 USD. Okazało się, że zwycięzcą jest Justin Sun, który wypuścił w 2017 roku kryptowalutę Tronix, znaną także jako Tron. Jej kapitalizacja przekracza 2,5 mld USD, co daje jej dziesiąte miejsce na świcie.

Warren Buffett, fot. Bloomberg
Warren Buffett, fot. Bloomberg
None
None

Lunch może mieć ciekawy przebieg, bo Buffett nie należy do sympatyków kryptowalut, a bitcoina nazwał kiedyś „trutką na szczury do kwadratu”. 28-letni Sun zapowiada, że chce przekonywać do kryptowalut i technologii blockchainu 88-letniego legendarnego inwestora, nazywanego „wyrocznią z Omaha”.

- W kręgach inwestycyjnych bardzo często się zdarza, że ludzie zmieniają zdanie – powiedział Sun. – Możliwości inwestycyjne są najlepsze kiedy mnóstwo ludzi nie docenia nowej technologii – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane