Wiadomo kto dał rekordowe 4,57 mln USD za lunch z Buffettem

opublikowano: 04-06-2019, 09:11

Justin Sun, jeden z pionierów rynku kryptowalut, jest zwycięzcą tegorocznej aukcji, na której wystawiono możliwość spotkania podczas lunchu z legendarnym inwestorem Warrenem Buffettem.

W poniedziałek informowaliśmy, że w tym roku padł rekord kwoty zapłaconej za możliwość zjedzenia lunchu w towarzystwie największego inwestora naszych czasów, Warrena Buffetta. Aukcja na eBay zakończyła się na 4.567.888 USD. Okazało się, że zwycięzcą jest Justin Sun, który wypuścił w 2017 roku kryptowalutę Tronix, znaną także jako Tron. Jej kapitalizacja przekracza 2,5 mld USD, co daje jej dziesiąte miejsce na świcie.

Zobacz więcej

Warren Buffett, fot. Bloomberg

Lunch może mieć ciekawy przebieg, bo Buffett nie należy do sympatyków kryptowalut, a bitcoina nazwał kiedyś „trutką na szczury do kwadratu”. 28-letni Sun zapowiada, że chce przekonywać do kryptowalut i technologii blockchainu 88-letniego legendarnego inwestora, nazywanego „wyrocznią z Omaha”.

- W kręgach inwestycyjnych bardzo często się zdarza, że ludzie zmieniają zdanie – powiedział Sun. – Możliwości inwestycyjne są najlepsze kiedy mnóstwo ludzi nie docenia nowej technologii – dodał.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy