Wiatr i słońce pomagają Erbudowi

opublikowano: 14-11-2019, 22:00

Zmiana przepisów kilka lat temu przyczyniła się do zastoju na rynku OZE. Obecnie sytuacja zmieniła się na korzyść branży.

Dzięki kilku nowym kontraktom, pozyskanym po rozstrzygnięciu zeszłorocznych aukcji, Erbud zwiększył udział projektów OZE w portfelu zleceń. Nadal dominuje w nim jednak budownictwo kubaturowe. Portfel zleceń sięga 2,3 mld zł, a przychody na koniec września 2019 r. wyniosły 1,19 mld zł, o 12 proc. więcej niż przed rokiem. Sprzedaż w segmencie energetyczno-serwisowym sięgnęła 241,2 mln zł (wzrost o 5 proc. r/r). Dynamicznie rozwija się także sprzedaż na rynku drogowo-inżynieryjnym, która wzrosła o 43 proc., osiągając poziom 259 mln zł.

— Marże na kontraktach w segmencie OZE są dla nas satysfakcjonujące. Nasze wyniki w tym obszarze będą w dużej mierze zależeć od nadchodzących aukcji na sprzedaż energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Pierwsza z nich planowana jest na grudzień — mówi Dariusz Grzeszczak, prezes Erbudu.

Podkreśla, że dywersyfikacja działalności pozwala nie tylko zwiększać przychody, ale także uzyskać wysoką, jak na budownictwo rentowność. Marża EBIT po trzech kwartałach wyniosła 2,5 proc., a zysk netto był na poziomie 43,9 mln zł. Dariusz Grzeszczak spodziewa się, że czwarty kwartał przyczyni się do jeszcze lepszego wyniku na koniec roku.

2,3 mld zł Tyle jest wart portfel zamówień giełdowej spółki po III kwartałach 2019 r.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu