Wiatr w żaglach

Dorota Gąsowska
opublikowano: 01-07-2004, 00:00

Firma Delphia Yachts to przykład połączenia pasji i umiejętności menedżer-skich. W rankingu Gazele Biznesu 2003 znalazła się ona na 745 miejscu.

Delphia Yachts istnieje od sierpnia 2003 r., ale jej korzenie sięgają początku lat 90. Wtedy Piotr Kot uruchomił w Olecku zakład produkujący łodzie z laminatów. Gdy po dwóch latach do przedsięwzięcia dołączył jego brat, Wojciech Kot, firma weszła ze swoimi produktami na rynki europejskie i rozszerzyła gamę wytwarzanych łodzi. Twórcy przedsiębiorstwa inwestowali w maszyny i urządzenia produkcyjne, a także w infrastrukturę. W 1999 r. firma przekształciła się w Stocznię Jachtową Sportlake, która następnie przyjęła nazwę Delphia Yachts.

Spółka ma cztery hale montażowe i stolarnię, w której wykonywane są elementy stanowiące wyposażenie jachtów i łodzi. W 2000 r. firma otworzyła zakład laminatów, w którym produkowane są m.in. kadłuby i pokłady. Każda z hal montażowych ma własne systemy transportu ciężkich, wielkogabarytowych elementów, z których składane są łodzie. W halach tych montowane są mniejsze (od 4,8 do 5,4 m) i większe (od 6 do 6,5 m) łodzie motorowe. W otwartej 3 lata temu nowej hali montażowej składa się także jachty żaglowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Gąsowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Wiatr w żaglach