Wiceprezesi Gazpromu wylecieli z pracy

opublikowano: 25-02-2019, 16:28

Aleksiej Miller, dyrektor generalny rosyjskiego giganta naftowego Gazpromu zwolnił z pracy dwóch swoich zastępców Aleksandra Miedwiediewa oraz Walerija Gołubiewa – informują służby prasowe koncernu.

Aleksandr Miedwiediew był odpowiedzialny za działalność Gazpromu na rynkach międzynarodowych, a Walerij Golubiew – na rynku rosyjskim. Pierwszy z byłych już wiceszefów koncernu ma się teraz skoncentrować na pracy w klubie sportowym Zenit oraz w działalności w Międzynarodowym Kongresu Biznesu.

Gazprom
Zobacz więcej

Gazprom fot. Bloomberg

Jak informuje biuro prasowe Gazpormu Aleksiej Miller podziękował Walerijowi Golubiewowi za długoletnią pracę na rzecz koncernu. O Aleksandrze Miedwiediewie w tym kontekście nie wspomniano. 

Aleksandr Miedwiediew pracował w grupie od 17 lat. Najpierw w latach 2002–05 był członkiem tzw. Komitetu Zarządzającego i dyrektorem generalnym Gazexport. Wiceprezesem Gazpromu i zastępcą Aleksieja Millera został w 2005 r.

Jest i trzecia dymisja. Z zajmowanego stanowiska zwolniony został również Wsiewołod Czieriepajew, który był szefem departamentu 307. Ma nadal pracować w grupie, ale na innym stanowisku (w komunikacie nie podano na jakim).

e4037212-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
OŚ, czyli Obserwator Środkowoeuropejski
Newsletter autorski Bartłomieja Mayera
ZAPISZ MNIE
OŚ, czyli Obserwator Środkowoeuropejski
autor: Bartłomiej Mayer
Wysyłany raz w tygodniu
Bartłomiej Mayer
Autorski przegląd informacji gospodarczych z krajów Europy Środkowej: Ukrainy, Białorusi, Czech, Słowacji i Węgier.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: bam

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy