Więcej dotacji na energię z biomasy

opublikowano: 09-12-2019, 22:00

Na początku przyszłego roku przedsiębiorcy będą mogli stanąć w szranki o granty na inwestycje związane z wytwarzaniem energii ze źródeł odnawialnych.

Wsparcie pochodzi z działania 2.10 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego („Zwiększenie wykorzystania OZE”). Do podziału między wnioskodawców jest 29,8 mln zł. W konkursie mogą startować nie tylko przedsiębiorcy, ale również szkoły wyższe, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, grupy producentów rolnych i zakłady opieki zdrowotnej. Granty sfinansują przedsięwzięcia związane z budową, rozbudową i modernizacją instalacji wytwarzania energii z biomasy, biogazu i słońca.

Beneficjenci mogą liczyć na dofinansowanie do 85 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. Wnioski o unijne wsparcie należy składać w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie (ul. Jagiellońska 32). Termin rozstrzygnięcia konkursu planowany jest na czerwiec 2020 r.

WAŻNA DATA

2.01 - od tego dnia będzie można składać wnioski o dotacje z działania 2.10 RPO WZP. Nabór zakończy się 28 lutego.

WIĘCEJ INFORMACJI:

www.rpo.wzp.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane