Czytasz dzięki

Więcej kobiet-naukowców w zestawach LEGO

  • Marek Mejssner
opublikowano: 01-07-2015, 20:30

Duńska firma LEGO, twórca popularnych klocków, zestawów i figurek poinformowała, że wprowadzi na rynek więcej figurek kobiet-naukowców.

Paleontolożka - jedna z nowych figurek LEGO
LEGO

Dwa lata temu, latem 2013 roku, firma wypuściła na rynek pierwszą figurkę kobiety-naukowca "profesor C.Bodin". Była to jedna z pierwszych figurek kobiet-naukowców w zestawach typu Laboratorium. Obecnie do figurek kobiet-naukowców dołączyła też Fizyk i Paleontolog.

Do decyzji LEGO przyczynił się wielki sukces limitowanej serii zestawu Research Institute, stworzonej przez fanów. W zestawie znalazły się figurki trzech kobiet-naukowców. Research Institute został wyprzedany w ciągu dwóch miesięcy i obecnie jest zestawem kolekcjonerskim.

Obecnie kobiety-naukowcy znajdą się w nowych zestawach Deep Sea Explorers, gdzie dołączona bedzie figurka amerykańskiej oceanografki Sylvii Earle, oraz w zestawie Space Port, gdzie znajdą się dwie figurki astronautek.

Co ciekawe większość linii LEGO, także zawierających zestawy typu Research Institute, kierowana jest jednoznacznie do chłopców. Dziewczynki mają kilka swoich linii przede wszystkim Lego Friends i Elves, gdzie także ostatnio pojawia się więcej figurek kobiecych w rolach naukowców, lekarzy  bądź uzdrowicielek czy magiczek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Mejssner

Polecane