Czytasz dzięki

Więcej kobiet w IZFiA

opublikowano: 29-08-2019, 22:00

Małgorzata Rusewicz, prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych, została członkiem zarządu Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami, zdecydowało walne zgromadzenie członków organizacji.

Menedżerka zachowa dotychczasową funkcję. Ponadto walne zdecydowało o zwiększeniu składu Rady Izby i włączyło w jej skład Ewę Małyszko, prezes PFR TFI, które kilka dni temu zostało członkiem IZFiA.

— Mając na uwadze, iż w ostatnich latach znacznie wzrosła liczba obszarów działalności izby, co jest w głównej mierze efektem zwiększającej się stale liczby i dynamiki toczących się procesów legislacyjnych oraz działań nadzorczych wprowadzających istotne zmiany w obszarze funkcjonowania funduszy inwestycyjnych, w ocenie Rady Izby zaszła potrzeba wzmocnienia zarządu poprzez dopuszczenie w statucie możliwości wyboru przez walne zgromadzenie izby zarządu w składzie dwuosobowym. To samo dotyczy Rady Izby, która bardzo aktywnie angażuje się w naszą działalność, mając znaczny wpływ na decyzje związane z prezentowaniem stanowisk w stosunku do przepisów regulujących funkcjonowanie zrzeszonych w izbie towarzystw — mówi Marcin Dyl, prezes IZFiA.

Izba zrzesza, na zasadach dobrowolności, działające w Polsce towarzystwa funduszy inwestycyjnych. Ma 40 członków, w tym 34 TFI, jeden dom maklerski oraz pięciu agentów transferowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu