Więcej luksusu pod Wawelem

opublikowano: 17-07-2017, 22:00

Spółka Mostostal Warszawa zakończyła budowę Apartamentów Wawrzyńca 19 w ponad stuletniej elektrowni na krakowskim Kazimierzu. Powstało 89 lokali do 140 mkw. Większość z balkonami, tarasami lub loggiami. Na parterze budynku znalazły się natomiast biura i lokale usługowe. Projekt architektoniczny musiał sprostać wymaganiom konserwatora, dlatego zachowano oryginalną bryłę obiektu i takie elementy, jak piec, podajnik opału i suwnica mostowa. Oryginalnego charakteru nadadząbudynkowi także ściany z cegły, nawiązujące do przemysłowych korzeni miejsca.

— Tam, gdzie kiedyś był produkowany prąd dla krakowskich mieszkań, zbudowaliśmy ekskluzywne lokale mieszkalne. To miejsce odżyje. Z pewnością jest to jeden z najbardziej interesujących projektów, które ostatnio realizowaliśmy — mówi Artur Sikora, dyrektor kontraktu Apartamentów Wawrzyńca. Wartość przedsięwzięcia to ponad 30 mln zł. Inwestorem jest nowojorska firma Haven.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Więcej luksusu pod Wawelem