Wiecha zawisła na .KTW I

opublikowano: 11-09-2017, 22:00

We wtorek 5 września 2017 r. symboliczny wieniec ozdobił szczyt biurowca wznoszonego przez TDJ Estate w centrum Katowic.

Pierwszy biurowiec kompleksu budowanego przy al. Roździeńskiego 1 — obok katowickiego Spodka — osiągnął najwyższy punkt konstrukcyjny. Zgodnie z tradycją budowlaną zostało to uroczyście podkreślone zawieszeniem wiechy. W ceremonii wzięli udział przedstawiciele inwestora — spółki TDJ Estate, generalnego wykonawcy — firmy Strabag, spółki odpowiedzialnej za nadzór inwestorski — Tebodin Poland oraz pracowni architektonicznej Medusa Group. Obecni byli też reprezentanci branży nieruchomości biurowych.

— Zawieszenie wiechy to kolejny krok w realizacji naszej inwestycji. Dzięki zaangażowaniu i fachowości wszystkich firm współpracujących przy tym projekcie, budowa przebiega zgodnie z harmonogramem, bez żadnych opóźnień. Liczymy, że następne miesiące na placu budowy będą podobne. Z optymizmem czekamy na oddanie biurowca do użytku w czerwcu 2018 r. — mówi Maciej Wójcik, prezes TDJ Estate.

Główna konstrukcja .KTW I jest już gotowa. Generalny wykonawca kontynuuje montaż elewacji, która składa się z paneli ze szkła, stali i betonu. Obecnie są mocowane na poziomie +7. Na wyższych kondygnacjach trwa montaż konsol.

Równocześnie prowadzone są prace instalacyjne i wykończeniowe w budynku. W garażach podziemnych zrealizowano je w 90 proc., teraz są prowadzone na pierwszych piętrach nadziemnych.

— W ostatnim czasie, oprócz tworzenia kolejnych części elewacji i betonowania kondygnacji technicznych zaczęliśmy montaż szklanych parawanów okalających wydzielone przestrzenie dachu odwróconego na 6. piętrze. Szklane panele wysokości 2,2 metra zamontowano na południowej stronie .KTW I. Po osiągnięciu stanu surowego otwartego koncentrujemy się na wewnętrznych pracach wykończeniowych, przygotowując powierzchnie dla przyszłych najemców — podkreśla Marian Garczarczyk, dyrektor projektu w TDJ Estate. W połowie września zaplanowano demontaż żurawia K-2, mierzącego 78 metrów.

W tym czasie ma się również rozpocząć budowa układu drogowego. Cała inwestycja będzie się składała z dwóch obiektów połączonych trzypoziomowym podziemnym garażem. Większość powierzchni budynków będzie pełniła funkcje biurowe, które zostaną uzupełnione o przestrzeń handlowo-usługową, gdzie znajdą się m.in.: kantyna, oddział banku, firmy sektora finansowego oraz centrum medyczne i kawiarnia. Teren o powierzchni ponad 0,7 ha, na którym powstanie kompleks biurowy, został kupiony przez TDJ Estate za 29 mln zł. W grudniu 2015 r. inwestor uzyskał pozwolenie na budowę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu