Wiedza na start i rozruch biznesu

opublikowano: 31-10-2013, 00:00

Warsztaty, konferencje, spotkania z ekspertami — to czeka na uczestników projektu „Kanwa Przedsiębiorczych”.

Już w poniedziałek rusza nowy projekt skierowany do młodych przedsiębiorców i osób, które chciałyby rozpocząć działalność gospodarczą. Celem przedsięwzięcia o nazwie „Kanwa Przedsiębiorczych” jest edukacja oparta na wiedzy eksperckiej dostępnej w platformie e-learningowej. Uzupełnieniem projektu będzie cykl bezpłatnych ogólnopolskich konferencji organizowanych na uczelniach w sześciu miastach — Krakowie, Krośnie, Przemyślu, Rzeszowie, Warszawie i Wrocławiu. Mecenat nad inicjatywą sprawuje Podkarpacki Bank Spółdzielczy (PBS).

— Naszym celem było stworzenie projektu, który będzie realnym wsparciem dla młodych ludzi. Rozpoczynamy od edukacji, aby na finiszu beneficjenci mogli pochwalić się gotowym przepisem na biznes — mówi Lesław Wojtas, prezes PBS. W ramach przedsięwzięcia zostanie uruchomiony konkurs, którego głównym celem będzie stworzenie modelu biznesowego. W ciągu sześciu miesięcy uczestnicy będą rozwiązywali zadania przygotowane przez specjalistów. Kapituła konkursu przyzna dwie nagrody główne, które zwycięzcy będą mogli przeznaczyć na stworzenie lub rozwój biznesu. Łączna pula nagród to 100 tys. zł.

— Zaprosiliśmy do projektu specjalistów, którzy od lat profesjonalnie zajmują się doradztwem w tworzeniu i rozwoju młodych firm. Chcemy pokazać przedsiębiorcom, że mają szerokie możliwości działania — mówi Tomasz Łucek, właściciel agencji TLConsulting, która zaplanowała i realizuje przedsięwzięcie.

W „Kanwie Przedsiębiorczych” specjalistyczną wiedzą podzielą się praktycy biznesu specjalizujący się m.in. w start-upach, marketingu, przepisach prawa i sprzedaży. Uczestnicy projektu będą mogli wziąć udział w specjalistycznych warsztatach związanych z tworzeniem i rozwojem firmy. Szczegółowe informacje o projekcie i konkursie można znaleźć na stronie www. kanwaprzesiebiorczych.pl i na oficjalnym fanpage’u projektu: www.facebook.com/ KanwaPrzedsiebiorczych.

4.11

Tego dnia rozpoczyna się rekrutacja do projektu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane