Większe wsparcie dla RCNT

PAP, DI
opublikowano: 31-01-2014, 00:00

Dodatkowe 3,5 mln zł na budowę hali produkcyjno-laboratoryjnej otrzyma Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne (RCNT) w Podzamczu Chęcińskim — zdecydował zarząd woj. świętokrzyskiego.

Łączne dofinansowanie projektu tworzenia terenów inwestycyjnych w Podzamczu Chęcińskim (powiat kielecki) wzrośnie z ponad 11 mln zł do 14,7 mln zł. Całkowity koszt inwestycji zamknie się kwotą 29,1 mln zł, a nie jak planowano wcześniej — nieco ponad 22 mln zł.

Dzięki budowie hali centrum w Podzamczu ma być bardziej atrakcyjne dla potencjalnych inwestorów. Jak poinformował Marcin Perz, dyrektor RCNT, zainteresowani przedsiębiorcy już wcześniej sygnalizowali potrzebę stworzenia hal, które mogłyby być wynajmowane na dłuższy czas firmom działającym w centrum.

Wśród nich znaleźli się inwestorzy nie tylko z województwa świętokrzyskiego, ale także Małopolski i Dolnego Śląska. Udostępnienie hali przedsiębiorcom planowane jest na drugą połowę tego roku.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Większe wsparcie dla RCNT