Większość Azji na zielono

WST
16-03-2009, 08:26

Mieszany przebieg miały poniedziałkowe notowania na dalekowschodnich giełdach. Na szczęście, większość liczących się parkietów odnotowała wzrosty indeksów. Z tego grona jedynie rynki w Seulu i  Singapurze odstawały na niekorzyść.

Giełda w Tokio zakończyła pierwszą w nowym tygodniu sesję zwyżką wskaźnika Nikkei o 1,78 proc. Z kolei chiński SCI rósł na zamknięciu o 1,2 proc.

Motorem wzrostów na tamtejszych parkietach były przede wszystkim spółki reprezentujące sektor finansowy i producentów samochodów i współpracujących z nimi firm (dostawców części).

Momentami notując ponad 6 proc. zwyżkę kształtowały się wycena Mitsubishi UFJ Financial Group, największego w Japonii banku będącego w obrocie giełdowym. To zasługa spekulacji o spadku ryzyka związanego z obligacjami korporacyjnymi po ustaleniach jakie zapadły w trakcie weekendowego spotkania grupy G20.

Udany dzień mieli akcjonariusze Mazdy. Inwestorzy liczą na odbicie w branży motoryzacyjnej. Spółkę wspomogła dodatkowo informacja o planowanym przywróceniu pełnej produkcji w dwóch japońskich zakładach w lipcu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Większość Azji na zielono