Większy technopark w Jasionce

DI, PAP
09-08-2013, 00:00

Ok. 23 mln zł kosztować będzie rozbudowa Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego (PPNT) w podrzeszowskiej Jasionce.

Na terenie parku wybudowane zostaną dwie hale. Dzięki tej inwestycji prace znajdzie ponad 100 osób. Jak poinformowałTomasz Leyko z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, dwie dodatkowe hale powstaną obok Inkubatora Technologicznego. Pieniądze na rozbudowę parku mają pochodzić z programu Rozwój Polski Wschodniej. W ramachtego programu ogłoszony został już nabór na listę tzw. projektów indywidualnych. Możliwe jest uzyskanie dofinansowania w wysokości 90 proc. kosztów projektu. Inwestycja będzie realizowana wspólnie przez samorząd województwai Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego, która zarządza parkiem. Tomasz Leyko zaznaczył, że rozbudowa PPNT jest konieczna, gdyż jest bardzo duże zainteresowanie inwestorów wynajęciem powierzchni na terenie parku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Większy technopark w Jasionce