„Wiele wyzwań przed Facebookiem”

KZ
opublikowano: 15-05-2012, 00:00

GIEŁDA

Im bliżej debiutu największego na świecie portalu społecznościowego, tym większa jest grupa analityków, sceptycznie nastawionych do firmy Marka Zuckerberga.

Rick Summer z Morningstar podkreśla, że inwestorzy mogą nie doceniać wagi wyzwań, którym Facebook będzie musiał sprostać, m.in. w obszarze regulacji prawnych i dotyczących obaw użytkowników o prywatność.

— Wycena akcji w przedziale 28-35 USD pozostawia niewielki potencjał wzrostu. W środku widełek cena jest 59 razy wyższa niż prognozowane zyski. To drogo — komentuje Rick Summer.

Wcześniej analitycy Sageworks, zajmujący się wycenami firm spoza rynku giełdowego, uznali Facebook za przewartościowany w porównaniu z innymi firmami technologicznymi.

Natomiast Ken Sena z Evercore Partners obniżył o 10 mld USD wycenę Facebooka, po tym jak firma ujawniła, że przychody z reklamy nie rosną w takim tempie jak liczba użytkowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu