Czytasz dzięki

Wielka Brytania nie chce urządzeń Huawei w sieci 5G

opublikowano: 14-07-2020, 14:07

Po 31 grudnia tego roku operatorzy sieci 5G w Wielkiej Brytanii nie będą mogli stosować w nich nowych urządzeń Huawei Technologies, ustaliła we wtorek brytyjska Narodowa Rada Bezpieczeństwa.

Wszystkie urządzenia największego chińskiego telekomu, które już zainstalowano w sieci 5G, mają z niej zostać usunięte do 2027 roku, wynika z planu podpisanego podczas posiedzenia Rady, w którym oprócz członków rządu wzięli udział szefowie służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo kraju.

Decyzja o pozbyciu się Huawei z sieci komórkowych w Wielkiej Brytanii może zaognić stosunki kraju z Chinami. Pekin ostrzegał już o konsekwencjach traktowania go jako „wrogiego partnera”.

Brytyjskie firmy telekomunikacyjne staną przed trudnym i kosztownym zadaniem wycofania urządzeń Huawei ze swoich sieci komórkowych. Jest przekonanie, że decyzja rządu spowoduje opóźnienie pełnego wejścia 5G w Wielkiej Brytanii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane