Czytasz dzięki

Wielka Brytania: w maju sprzedaż domów spadła o połowę

ARŻ
opublikowano: 23-06-2020, 13:02

W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku, sprzedaż nieruchomości w Wielkiej Brytanii spadła w maju aż o 52 proc. Sytuacja zaczęła ulegać poprawie po zniesieniu części ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa.

W maju w całej Wielkiej Brytanii wykonano 46 230 transakcji. To więcej niż w kwietniu, gdy sprzedaż osiągnęła historyczny dołek (ok. 37 000), jednak o ponad połowę mniej niż w ubiegłym roku. 

Zobacz więcej

Domy w Wielkiej Brytanii

Bloomberg

Aktualnie agenci nieruchomości określają popyt jako wysoki. Obawiają się jednak, że hossa na rynku nie potrwa długo ze względu na nadciągający kryzys gospodarczy. 

Branża zaobserwowała również zmianę priorytetów klientów – ci, po doświadczeniach związanych z pandemią, coraz częściej szukają domów z ogródkiem i wydzielonym pomieszczeniem do pracy zdalnej. Zainteresowaniem wśród osób, które obawiają się o swoją sytuację finansową w trakcie kryzysu, cieszą się także niewielkie mieszkania. 

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ

Polecane