Wielka Brytania wesprze OZE

DI
03-10-2014, 00:00

Budżet na tegoroczne kontrakty różnicowe większy o 100 mln GBP

Brytyjski Departament ds. Energii i Zmian Klimatu (DECC) poinformował o zwiększeniu o prawie 100 mln GBP budżetu na tegoroczne kontrakty różnicowe — mechanizm mający wspierać powstawanie niskoemisyjnych źródeł energii.

Według pierwotnych założeń opublikowanychw czerwcu tego roku, tegoroczny budżet na kontrakty różnicowe miał wynieść nieco ponad 200 mln GBP. Rząd zadecydował jednak o jego zwiększeniu o 95 mln GBP, do łącznej kwoty 300 mln GBP. Wytwórcy niskoemisyjnej energii mają rywalizować o kontrakty poprzez mechanizm aukcji, co ma zapewnić, że nowe moce wytwórcze powstaną po możliwie najniższych kosztach dla konsumentów.

Według szacunków rządowych wprowadzenie tego mechanizmu zaowocuje zmniejszeniem rocznych rachunków za energię w latach 2014-30 średnio o 41 GBP na gospodarstwo domowe w porównaniu z sytuacją, gdyby reformy nie wprowadzono. Zwycięskie projekty, a więc te, które zaoferują najniższą cenę za wytwarzaną energię, otrzymają 15-letnie kontrakty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Ekologia / Wielka Brytania wesprze OZE