Wielka Brytania wprowadza nowe programy pomocowe dla firm

ARŻ, Reuters
opublikowano: 22-10-2020, 15:02

Brytyjski minister finansów Rishi Sunak ogłosił wprowadzenie nowych programów pomocowych dla firm w związku z drugą falą epidemii i nowymi ograniczeniami, pisze Reuters.

Sunak powiedział parlamentowi, że rząd weźmie na siebie większą część ciężaru płacenia wynagrodzeń pracowników firmom, które są nadal otwarte, ale doświadczają trudności i zaoferuje więcej pieniędzy firmom z branży hotelarskiej.

Rishi Sunak
fot. Bloomberg

„Zawsze mówiłem, że musimy być gotowi na dostosowanie naszego wsparcia finansowego w miarę rozwoju sytuacji i właśnie to robimy dzisiaj. Te zmiany oznaczają, że nasze wsparcie dotrze do znacznie większej liczby osób i ochroni o wiele więcej miejsc pracy” – stwierdził brytyjski minister finansów.

Rishi Sunak nie podał kosztów nowych programów pomocowych. Zadłużenie rządowe w pierwszej połowie roku obrotowego jest już ponad sześciokrotnie wyższe niż przed pandemią.

W Wielkiej Brytanii w środę wykryto 26 688 nowych przypadków koronawirusa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane