Wielka fuzja: Dell połączył się z EMC

opublikowano: 07-09-2016, 18:05

Firma Dell Technologies oficjalnie ogłosiła zakończenie złożonego procesu połączenia z EMC. Nowy podmiot postawi na cyfrową transformację biznesu.

Dell, łącząc się ze EMC, zapewnił sobie dostęp do ogromnego rynku pamięci masowych, wirtualizacji i chmury obliczeniowej. Zarządzanie dużymi zbiorami danych (big data), w którym specjalizuje się EMC, to jeden z najważniejszych trendów w branży IT. Dowodzi to, że Dell, kojarzony dotychczas głównie z komputerami i elektroniką konsumencką, chce zwiększyć zakres swojej działalności i pozyskać nowych klientów z segmentu B2B.

Dell

Jak zaznacza Michael Dell, prezes i dyrektor zarządzający Dell Technologies, świat staje u progu nowej rewolucji przemysłowej, której ton nadają rozwiązania ułatwiające komunikowanie i zarządzanie informacją. Należą do nich: mobilność, chmura, internet rzeczy – dziś od tych innowacji zależy rozwój każdej firmy, nawet z sektora MSP.

Zakończony właśnie proces integracji spółek Dell i EMC pozwoli nowej strukturze lepiej odpowiadać na potrzeby rynku i klientów, a także motywować ich do wdrożeń i innowacji spod znaku cyfrowej rewolucji. Ambicją Dell Technologies jest wykorzystanie własnych kompetencji w obsłudze sektora MSP i przeniesienie ich – za sprawą „korporacyjnego” doświadczenia EMC – do dużego biznesu. Strategia ta obliczona jest na wzbogacenie portfolio produktów i usług, aby wzmocnić swoją pozycję na międzynarodowym rynku IT.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane