Wielka transakcja na rynku biurowym

opublikowano: 25-06-2019, 22:00

Henderson Park przejął od EPP 70 proc. udziałów w portfelu nieruchomości biurowych o powierzchni 105 tys. m kw.

Henderson Park, działająca na rynku europejskim platforma nieruchomości private equity, ogłosił przejęcie 70 proc. udziałów w należących do spółki EPP 11 budynkach biurowych w Krakowie, Poznaniu i Łodzi i utworzenie joint venture, w której EPP obejmie 30 proc. EPP będzie nadal zarządzać nieruchomościami.

Wśród 11 budynków, w które zainwestował Henderson Park, trzy
biurowce należą do kompleksu O3 Business Campus u zbiegu ul. Opolskiej i al. 29
Listopada w Krakowie.
Zobacz więcej

Z PORTFELA EPP:

Wśród 11 budynków, w które zainwestował Henderson Park, trzy biurowce należą do kompleksu O3 Business Campus u zbiegu ul. Opolskiej i al. 29 Listopada w Krakowie. FOT. ARC

Transakcja objęła krakowski O3 Business Campus, na który składają się trzy 11-piętrowe budynki o łącznej powierzchni 55 765 m kw. i 1205 miejsc parkingowych, poznański Malta Office Park, gdzie znajduje się sześć wolnostojących budynków z 5- lub 6-piętrowych o łącznej powierzchni 29 065 m kw. i 599 miejsc parkingowych, oraz łódzki Symetris Business Park, w którym ulokowano dwa 10-piętrowe budynki o powierzchni 19 287 m kw. i 383 miejsc parkingowych.

— Transakcja stanowi dla nas okazję do wejścia na polski rynek, na którym widzimy duży potencjał i atrakcyjne warunki do rozpoczęcia działalności — powiedział Nick Weber, współzałożyciel Henderson Parku.

To londyńska spółka private equity zarządzająca nieruchomościami, która zainwestowała 5 mld USD w najważniejszych miastach i stolicach w Europie.

Spółka EPP dzięki transakcji zmniejszy zaangażowanie na rynku biurowym, gdzie należały do niej obiekty w sześciu lokalizacjach w Polsce, a zwiększy w handlowym. Spółka posiada obecnie 20 obiektów handlowych i jest największym w Polsce ich właścicielem pod względem wielkości posiadanej powierzchni najmu brutto (GLA).

— Transakcja pozwoli nam skupić się na strategicznych celach biznesowych, czyli na rozwoju naszego portfela nieruchomości handlowych — stwierdził Hadley Dean, prezes EPP.

Spółki nie ujawniły kwoty transakcji. Wartość księgowa biurowców na koniec 2018 r. wynosiła 185 mln EUR. Ostatnie duże transakcje na rynku biurowym poza Warszawą, w których ujawniono stawki, to zakup przez Globalworth w 2018 r. Quattro Business Park w Krakowie (139 mln EUR) i West Link we Wrocławiu (35,8 mln EUR) czy w marcu 2019 r. budynku Argon w kompleksie Alchemia w Gdańsku (92 mln EUR) przez Grupę ISOC.

105 tys. m kw.Taka jest łączna powierzchnia w 11 biurowcach, w których 70 proc. udziałów kupił Henderson Park.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu