Czytasz dzięki

Wielki skup, mała korzyść

opublikowano: 18-04-2017, 22:00

1,75 mld zł - taka może być wartość skupu akcji własnych Synthosu. Decyzje w tej sprawie podejmie WZA, zwołane na 8 maja.

Analitycy DM PKO BP obniżyli do „sprzedaj" rekomendację dla akcji Synthosu, a ich cenę docelową wyznaczyli na 4,90 zł. Ich zdaniem, zmienność rynków butadienu to wyzwanie dla chemicznej firmy i inwestorów. Co prawda w pierwszym półroczu 2017 r. spółka powinna osiągnąć rekordowo wysokie wyniki, co przełoży się na zysk EBITDA w wysokości 1,27 mld zł w całym roku (+92 proc. r/r), ale powracająca na rynek podaż butadienu wpływa na ceny spot, sugerując spadek cen kauczuków SBR i pogorszenie wyników w kolejnych kwartałach, prognozują eksperci. Ich zdaniem, walory spółki są fundamentalnie przewartościowane, a planowany skup akcji własnych (zdecydować ma o nim WZA, zwołane na 8 maja) może być skutecznym narzędziem do wspierania ceny akcji w okresie słabszych wyników i może się przysłużyć w przypadku planowanych zmian w systemie emerytalnym, ale kowenanty obligacji powinny jednak ograniczyć skalę skupu w krótkim terminie. „Naszym zdaniem, ze względu na utrzymującą się zmienność na rynkach SBR Synthos powinien ostrożnie zarządzać gotówką, dlatego zakładamy brak dywidendy z zysków za 2017 r.” — zaznaczono.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane