Wielkopolska: 3,5 mln EUR na B+R

opublikowano: 19-10-2012, 00:00

Przedsiębiorcy i instytucje otoczenia biznesu mogą sięgnąć po dotacje na nowe obiekty do prac badawczych i rozwojowych.

W regionalnych kasach z unijnymi pieniędzmi już prześwituje dno. Jedną z ostatnich szans na wzięcie dofinansowania daje Wielkopolska w ramach działania 1.4 „Wsparcie przedsięwzięć powiązanych z Regionalną Strategią Innowacji” Regionalnego Programu Operacyjnego.

Na podział czeka 3,5 mln EUR — pieniądze pójdą na dwa rodzaje projektów: „Kompleksowe wsparcie świadczenia usług dla przedsiębiorstw”oraz „Infrastruktura badawczo-rozwojowa”.

W pierwszym można otrzymać dotacje na tworzenie nowych i rozwój istniejących instytucji otoczenia biznesu i instytucji pośredniczących pomiędzy nauką a biznesem.

Chodzi m.in. o inkubatory technologiczne i przedsiębiorczości, parki przemysłowe i naukowo-technologiczne oraz centra transferu technologii i inne ośrodki innowacyjności.

O pieniądze mogą zawalczyć instytucje otoczenia biznesu. Drugi typ projektów to szansa dla podmiotów prowadzących badania naukowe i prace rozwojowe — oprócz przedsiębiorców w szranki mogą stanąć jednostki naukowe i szkoły wyższe.

Mogą one dostać pieniądze na budowę i rozbudowę obiektów oraz kupno urządzeń niezbędnych do prowadzenia prac B+R. Mikro- i małe firmy mogą liczyć na dofinansowanie nawet 60 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji. Ten wskaźnik w przypadku średnich przedsiębiorstw wynosi 50 proc., natomiast dużych i działających w sektorze transportu — 40 proc.

Z budżetu przeznaczonego na konkurs 3 mln EUR pójdą na pierwszy, a 0,5 mln EUR na drugi typ projektów. Wnioski o dofinansowanie trzeba składać lub przesyłać do departamentu wdrażania programu regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Kto dostanie dotacje?

30.10

Tego dnia o godz. 15 mija termin składania wniosków w naborze.

WIĘCEJ INFORMACJI

Szczegółów na temat konkursu udziela: Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Poznaniu tel.: +61 62-66-192, 62-66-193. e-mail: info.wrpo@ wielkopolskie.pl www.wrpo.wielkopolskie.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu