Wielkopolska: 90 mln zł na ekoinnowacje

opublikowano: 03-09-2018, 22:00

Mali i średni gracze z regionu mogą powalczyć o granty na projekty, których celem jest wdrożenie wysoce nowatorskich rozwiązań.

Mogą to być nie tylko innowacje procesowe i produktowe, ale również nietechnologiczne (w tym m.in. organizacyjne i menedżerskie). Chodzi np. o wdrażanie nowych lub istotnie zmienionych strategii w przedsiębiorstwach. Dotacje pochodzą z poddziałania 1.5.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego („Wzmocnienie konkurencyjności kluczowych obszarów gospodarki regionu”). Do podziału między wnioskodawców jest 90 mln zł.

— Oprócz deklaracji wdrożenia innowacyjnego rozwiązania, kluczowe będzie również odpowiednie uzasadnienie realizacji przedsięwzięcia. Premiowane będą firmy z branży ekoinnowacyjnej, czyli prowadzące projekty związane z odzyskiem odpadów, oczyszczaniem zużytej wody i ścieków, a także z filtracją i kontrolą emisji. Mogą dostać za to dwa dodatkowe punkty podczas oceny wniosków — wyjaśnia Jacek Zimoch, starszy menedżer w PwC.

Dotacje sfinansują zakup środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych, w tym praw patentowych, licencji, know-how i nieopatentowanej wiedzy technicznej.

WAŻNA DATA

28.09 Do tego dnia firmy MSP z województwa wielkopolskiego mogą składać wnioski o dotacje z poddziałania 1.5.2 RPO WW.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu