Wielopolówka

opublikowano: 04-08-2015, 22:00

Co dziesiąty specjalista IT pracuje tylko zdalnie. Ale aż 60 proc. decyduje się na formę mieszaną.

Zwykle w różnych proporcjach, ale najpopularniejszy model to jeden, dwa dni tygodniowo w domu, pozostałe w biurze. Jeśli przedsiębiorstwa pozwolą kandydatom wybierać miejsce wykonywania obowiązków służbowych, szanse na ich pozyskanie znacznie wzrosną — twierdzą specjaliści z firmy doradztwa personalnego Experis.

— Kandydaci wolą mieć taką możliwość „w razie czego”, nawet jeśli jej nie wykorzystają. Bez dojrzałych pracowników i skorych do podjęcia ryzyka pracodawców ten system jednak nie zadziała — komentuje Justyna Mirska, szef zespołu IT w Experisie. Zdalna praca pozwala informatykom znacznie poszerzyć listę firm, dla których mogą świadczyć usługi, a przez to urozmaica ich życie zawodowe. Zyskać mogą również przedsiębiorcy — taka „wielopolówka” oznacza zwielokrotnienie puli kandydatów o pożądanych umiejętnościach, co jest szczególnie istotne przy dużym niedoborze tzw. talentów w sektorze IT. © Ⓟ

25082f04-4285-11ea-b77f-2e728ce88125
Stać cię na więcej
Newsletter autorski Mirosława Konkela
ZAPISZ MNIE
Stać cię na więcej
autor: Mirosław Konkel
Wysyłany raz w tygodniu
Mirosław Konkel
Jesteś lepszy, niż ci się wydaje, ale nie tak dobry, jak mógłbyś być. Zapisz się na newsletter - znajdź inspiracje i odpowiedzi na ważne pytania.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy