Wierność bankowi nie popłaca

  • Ewa Bednarz
28-05-2014, 00:00

Starzy klienci banków są wciąż na przegranej pozycji. Dowodzą tego nie tylko propozycje najatrakcyjniejszych lokat, ale nawet nowe ROR.

Alior Bank proponuje bezpłatne konto z gwarancją niezmieniania warunków przez 5 lat, a mBank — eKonto mobilne bez opłat i z oprocentowaniem salda do 3 tys. zł w wysokości 4 proc. w skali roku. Obie propozycje są przeznaczone tylko dla nowych klientów. Starzy jak zwykle nie mają na co liczyć.

Konto Wyższej Jakości w Aliorze ma pozostać bezpłatne przez 5 lat, ale pod warunkiem, że będzie się z niego korzystało aktywnie. Na rachunek musi więc wpływać 2,5 tys. miesięcznie (choć nie musi to być wynagrodzenie ani renta czy emerytura) albo trzeba zawierać co miesiąc transakcje kartą za minimum 700 zł. Niedopełnienie jednego z warunków będzie kosztowało 12 zł. Warunki nie są jednak wygórowane, a w zamian za ich dopełnienie bank nie pobierze opłaty za nic, nawet za przelewy europejskie. Należy się tylko wystrzegać limitu kredytowego w koncie, bo to będzie kosztowało 1,8 proc. i nie mniej niż 75 zł.

Zdaniem „PB”: Obie propozycje są bardzo ciekawe, ale warunki obu należy dobrze przestudiować. W Aliorze przykładem jest limit w koncie, za który trzeba będzie słono zapłacić. W przypadku mBanku wadą jest niski limit wysoko oprocentowanych oszczędności. 3 tys. zł to niewiele, choć odsetki są wyższe niż na wielu kontach oszczędnościowych. Należy też pamiętać, by saldo nie było wyższe, ponieważ nie otrzyma się nic.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bednarz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wierność bankowi nie popłaca