Wierzejski: PiS odchodzi od programu wyborczego

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 03-03-2006, 10:25

Wojciech Wierzejski zarzucił PiS-owi odejście od programu wyborczego. Poseł Ligi Polskich Rodzin powiedział w Sygnałach Dnia że Prawo i Sprawiedliwość blokuje obniżenie podatków i wspomaganie rodzin a ponadto zrezygnowało z realizacji programu taniego państwa.

Wojciech Wierzejski zarzucił PiS-owi odejście od programu wyborczego. Poseł Ligi Polskich Rodzin powiedział w Sygnałach Dnia że Prawo i Sprawiedliwość blokuje obniżenie podatków i wspomaganie rodzin a ponadto zrezygnowało z realizacji programu taniego państwa.

Według Wierzejskiego politycy Prawa i Sprawiedliwości zachowują się arogancko, przyjmując styl rządzenia Leszka Millera i zrażając do siebie szeregowych członków swojej partii. Gość Sygnałów Dnia zapewnił jednak, że LPR nie zamierza destabilizować porozumienia z PiS-em. Oświadczył, że wszelkie zagrożenia dla paktu stabilizacyjnego mogą wynikać tylko z winy partii rządzącej. Według Wierzejskiego Prawo i Sprawiedliwość nie realizuje bowiem wszystkich postanowień tego paktu.

Wojciech Wierzejski zapytany o sytuację na rynku mediów uznał, że w Polsce media są wolne. Zwrócił uwagę, że media nie są zniewolone i mają własny kapitał. Wszelkie ataki na rząd Kazimierza Marcinkiewicza Wierzejski określił jako inspirowane przez komunistów. Zapytany o sprawę komisji śledczej do sprawy mediów przyznał, że powołanie takiej instytucji byłoby pożyteczne. Oświadczył, że Liga poparłaby pomysł utworzenia takiej komisji nawet, gdyby zgłosiła go Platforma Obywatelska. Według Wierzejskiego komisja mogłaby odsłonić mechanizmy działające na styku polityki i mediów. Zapowiedział, że Liga Polskich Rodzin nie poprze kandydatki PiS-u na rzecznika praw dziecka. Zwrócił jednak uwagę, że wybór kandydata na to stanowisko nie był zapisany w pakcie stabilizacyjnym i LPR może głosować, na kogo chce.

Źródło: Polskie Radio

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane