Wierzyciele Techmeksu przejmują inicjatywę

ANP
opublikowano: 15-10-2009, 00:00

Jutro wierzyciele spotkają się, by ustalić możliwość dochodzenia roszczeń. Kurs spółki wystrzelił.

Jutro wierzyciele spotkają się, by ustalić możliwość dochodzenia roszczeń. Kurs spółki wystrzelił.

Giełdowe firmy Komputronik oraz Karen poinformowały w trakcie środowej sesji o zwołaniu na najbliższy piątek (16 października) spotkania wierzycieli bankowych i pozabankowych Techmeksu. Informacja zelektryzowała inwestorów. Jego akcje drożały maksymalnie do 4,55 zł. Notowania zakończyły na 23,31–procentowym plusie, po 4,55 zł za akcję.

Spotkanie wierzycieli ma związek z niejasną polityką informacyjną prowadzoną przez spółkę, a jego celem ma być opracowanie wspólnej strategii działania w sytuacji, w której znaleźli się wierzyciele Techmeksu. Zdaniem przedstawicieli Komputronika oraz Karenu, zgłoszenie przez trzy podmioty wniosków o upadłość likwidacyjną Techmeksu pokazało, że przekazywane dotychczas w komunikatach giełdowych zapewnienia zarządu spółki o panowaniu nad sytuacją finansową i pozytywnych wynikach rozmów okazały się dalekie od rzeczywistości. 

— Chcemy wspólnie zastanowić się nad tym, jakie mamy realne możliwości dochodzenia swoich roszczeń i czy moglibyśmy solidarnie współdziałać w osiągnięciu celu. Zarząd Techmeksu prowadzi wyjątkowo niejasną politykę informacyjną wobec wierzycieli, szczególnie pozabankowych. W tej chwili nie wiemy nawet, jaka jest faktyczna sytuacja finansowa spółki, a także jej zdolność do dalszego prowadzenia biznesu — mówi organizator spotkania Jacek Piotrowski, wiceprezes Komputronika i prezes Karenu.

Zarządy Komputronika oraz Karenu nie opracowały na razie planu działania. Czekają na wynik konsultacji z pozostałymi wierzycielami.

— Spotykamy się, by przedyskutować wszelkie przewidywane prawem możliwości, włącznie z objęciem kontroli nad spółką poprzez podniesienie kapitału i zamianę części długu na akcje wraz z powierzeniem roli kierowniczej fachowcom, dającym gwarancje przejrzystego zarządzania —dodaje Jacek Piotrowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wierzyciele Techmeksu przejmują inicjatywę