Wieści z firm

MK
opublikowano: 01-02-2012, 00:00

BULL POLSKA

Obsługa budżetu państwa

Bull Polska, dostawca infrastruktury informatycznej, zawarł z Ministerstwem Finansów umowę, na mocy której przejmuje utrzymanie i rozwój systemu obsługi budżetu państwa TREZOR. Wart 30 mln zł kontrakt podpisano na cztery lata, a w przedsięwzięciu wezmą udział również AMG.net z Grupy Bull oraz DahliaMatic z grupy Infovide-Matrix. System był stopniowo wprowadzany w latach 2005-11, a pełne wdrożenie nastąpiło w III kwartale minionego roku. Przy jego budowie wykorzystano moduły pakietu Oracle E-Business Suite: Księga główna, Zobowiązania, Należności, Zarządzanie Środkami Pieniężnymi, Moduł administracyjny.

GAVDI POLSKA I IT WORKS

Płace w Bumarze po nowemu

Konsorcjum Gavdi Polska i it Works wdrożyło system SAP ERP HCM w Bumarze, który zajmuje się dostawą i eksportem uzbrojenia i sprzętu wojskowego. Chodzi głównie o moduł kadr i płac oparty na prekonfigurowanym rozwiązaniu HR Box. — Przedsięwzięcie zostało zrealizowanie w zaledwie cztery miesiące, a my już czekamy na pierwsze produktywne rozliczenie listy płac w nowym systemie — mówi Tomasz Zaprzalski, kierownik projektu w Bumarze.

COMARCH

BRE Ubezpieczenia dla mobilnych

Krakowski Comarch pomaga spółce BRE Ubezpieczenia wchodzić z produktami na platformy mobilne. Klienci ubezpieczyciela mogą pobrać z AppStore aplikację, która pozwoli im zawrzeć ubezpieczenie poprzez iPhone’a i iPada oraz umożliwi skorzystanie z usług assistance — samochodowego i podróżnego — Podążamy za potrzebami innowacyjnych i aktywnych klientów, którzy coraz częściej korzystają ze smartfonów i tabletów — tłumaczy Paweł Zylm, prezes BRE Ubezpieczenia.

ASSECO POLAND

Współpraca z Magic Software

Asseco Poland będzie w Polsce dystrybutorem produktów Magic Software (MS), spółki z Grupy Asseco, międzynarodowego dostawcy platform do tworzenia aplikacji mobilnych pracujących w środowisku cloud, a także narzędzi do integracji systemów biznesowych. MS jest producentem technologii uniPaaS oraz iBOLT. Z pierwszej, znanej w Polsce jako Magic lub Magic eDeveloper, korzystają m.in. urzędy centralne, firmy energetyczne i ubezpieczeniowe, wiele przedsiębiorstw z różnych branż oraz dużo małych firm. Jest to bezkodowe narzędzie do tworzenia w krótkim czasie aplikacji mobilnych, niezależnych od platformy sprzętowej, systemowej czy bazy danych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane