Wieści z firm

MK
opublikowano: 15-02-2012, 00:00

ORANGE

Multimedialne pracownie

W 50 miejscowościach liczących do 20 tys. mieszkańców Orange sfinansuje pracownie internetowe. Każda będzie wyposażona w stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do sieci, konsolę do gier i telewizor LCD z zaawansowanymi funkcjami umożliwiającymi m.in. wyświetlanie prezentacji i materiałów szkoleniowych. Program będzie trwał dwa lata. Zgłoszenia są przyjmowane od 13 lutego na stronie www.pracownieorange.pl.

SONY

PlayStation Vita

Spółka Sony Computer Entertainment Polska oferuje przenośną konsolę PlayStation Vita. Wprowadzaniu jej na rynek będzie towarzyszyła kampania PR, którą poprowadzi agencja magnifiCo, zwyciężczyni konkursu ofert. Umowę zawarto na okres od stycznia do marca z możliwością przedłużenia. Od 2011 r. agencja prowadzi dla Sony działania na rzecz gry Move Fitness.

ARM

64 bity w smartfonie

Atlas i Apollo to robocze nazwy 64-bitowych procesorów dla serwerów i smartfonów, które jeszcze w tym roku oficjalnie zaprezentuje, a za dwa lata zacznie masowo produkować spółka ARM. Dotychczas oferowane przez ARM 32-bitowe układy obsługują maksymalnie 4 GB pamięci operacyjnej. Produkty mają być wyposażone w specyficzne funkcje z zakresu bezpieczeństwa i wirtualizacji. Założona w 1990 r. firma ARM ma siedzibę w Cambridge w Anglii. Jej procesory montuje się w prawie wszystkich telefonach komórkowych, palmtopach i innych urządzeniach mobilnych Nokii, Sony Ericsson, Samsunga, Apple’a czy Nintendo.

ASSECO POLAND

Marsz na NASDAQ

Asseco Poland wchodzi na NASDAQ. Z amerykańskiej giełdy chce pozyskać 200-300 mln dolarów przy cenie minimum równowartości 60 zł za akcję. Pieniądze przeznaczy na odkupienie mniejszościowych udziałów w spółkach zależnych w celu uproszczenia struktury grupy. Zarząd liczy też na wzmocnienie rozpoznawalności marki. Bo choć firma zajmuje siódme miejsce wśród europejskich producentów oprogramowania (ze skonsolidowanymi przychodami 1,7 mld dolarów), to nadal nie jest rozpoznawalny. Lepiej znane są nie tylko firmy znajdujące się wyżej w tym rankingu (np. SAP, Sage czy Software AG), ale też producenci oprogramowania sklasyfikowani na 8., 9. i 10., czyli Swift, Wincor Nixdorf i Misys.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu