Wieści z firm

MCH
opublikowano: 10-04-2012, 00:00

APARTAMENTY

Wiecha na Grazioso w Warszawie

Wraz z zawieszeniem wiechy zakończyła się budowa w stanie surowym kompleksu mieszkaniowego Grazioso Apartamenty, ostatniego etapu osiedla Eko-Park przy Polu Mokotowskim. W trzech powstających budynkach trwa montaż stolarki okiennej i drzwi. Budowa zakończy się w połowie 2013 r.

MIESZKANIA

Kręta 10 już w budowie

Spółka Azysa Polska rozpoczęła budowę wielorodzinnego budynku mieszkaniowego o nazwie Kręta 10 we Wrocławiu. Znajdą się w nim 32 mieszkania o metrażu od 25 do 75 mkw. Ceny za mkw. w standardzie deweloperskim zaczynają się od 5470 zł. Oddanie bloku do użytku zaplanowano na II kw. 2013 r. Finansowanie inwestycji zapewnia Alior Bank, a za sprzedaż mieszkań odpowiada Panorama Nieruchomości.

BIURA

Tupperware nowym najemcą w Adgar Plaza B

Tupperware Polska, firma oferująca rozwiązania do przygotowywania, serwowania, przechowywania i transportu potraw, wynajęła 436 mkw. w budynku Adgar Plaza B przy ulicy Postępu na warszawskim Mokotowie. Umowę podpisano na 5 lat. Najemca już wprowadził się do budynku.

BIURA

Corius wynajęty już w 90 proc.

W marcu na wynajem powierzchni w budynku Corius, trzecim w kompleksie Okęcie Business Park, zdecydowały się kolejne dwie firmy: Amber Gold, która zajmie 2,7 tys. mkw., oraz Polskie Porty Lotnicze, które wynajęły 1,9 tys. mkw. Pierwszy najemca wprowadzi się do budynku na początku czerwca, zaś PPL miesiąc później. Wśród najemców są także firmy EGIS i A/S Pandora. Dzięki nowym umowom 90 proc. z 8,8 tys. mkw. w Coriusie jest już wynajęte. Dwa pierwsze budynki należące do kompleksu (Nothus i Zephirus) skomercjalizowano już w 100 proc.

STANDARYZACJA

Knight Frank i CBRE w zgodzie z RICS

Firmy Knight Frank i CBRE jako pierwsze w Polsce zdecydowały się przyjąć standardy dla brokerów i pośredników opracowane przez organizację The Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS). Jest to zestaw zalecanych działań i najlepszych praktyk dla pośrednictwa w transakcjach sprzedaży, zakupu, dzierżawy i najmu dla wszelkich rodzajów nieruchomości: mieszkaniowych, komercyjnych i rolnych. Nowi członkowie organizacji mają nadzieję, że wprowadzone standardy zwiększą atrakcyjność Polski dla zagranicznych i rodzimych inwestorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MCH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu