Wieści z firm

MK
opublikowano: 25-04-2012, 00:00

COMARCH

Aplikacje dla BPH

Bank BPH udostępnił klientom indywidualnym nową funkcję bankowości internetowej — asystenta finansowego, który pokaże na wykresach, jakimi kwotami dysponują, na co je wydają i jak mogą zaplanować swój budżet. Przygotowana przez Comarch aplikacja należy do rozwiązań klasy PFM (personal finance management), które — według analityków Gartnera — wkrótce zmienią oblicze bankowości internetowej na całym świecie.

ORACLE

Darmowa aplikacja

Amerykański koncern przygotował niespodziankę dla klientów korzystających z komercyjnych usług wsparcia technicznego Premier Support. Będą mieli bezpłatny dostęp do oprogramowania Oracle Enterprise Manager Ops Center 12c i kolejnych jego wersji. System lepiej wspiera zarządzanie rozproszonymi środowiskami opartymi na architekturach x86 i SPARC. Według zapowiedzi Oracle, oprogramowanie pozwala za pomocą jednego, zintegrowanego pulpitu kompleksowo zarządzać wszystkimi elementami środowisk informatycznych — od rozwiązań sprzętowych i sieci aż po oprogramowanie biznesowe.

IFS SCANDINAVIA

Eltel inwestuje w ERP

Eltel, fińska firma z branży infrastruktury elektrycznej, telekomunikacyjnej i informatycznej, zdecydowała się rozszerzyć inwestycję w IFS Applications, rozwiązanie klasy ERP oferowane przez IFS Scandinavia. Rozwijając ten system, przedsiębiorstwo wesprze głównie pracowników zajmujących się obsługą klientów. Dostaną lepszy dostęp do informacji, co ma im pomagać w podejmowaniu trafnych decyzji biznesowych. Inwestycja ma usprawnić procesy biznesowe, zmodernizować platformę technologiczną i zastąpić wiele systemów uzupełniających. Wartość kontraktu to 17,5 mln koron szwedzkich.

HUAWEI

Certyfikaty za wydajność

Wysoka wydajność, duża skalowalność i kompatybilność z systemami innych producentów to kryteria, które zadecydowały o przyznaniu dziesięciu produktom Huawei, dostawcy rozwiązań teleinformatycznych, przez niezależne centrum testowania certyfikatów Miercom Performance Verified. Chodzi o siedem modeli przełączników sieciowych (Huawei S9300, S7700, S6700-EI, S5700-EI, S5700-LI, S2700-EI oraz S1700) i trzy typy routerów AR G3 (Huawei AR1220VW, AR3260 oraz AR207V-P). Testerzy docenili wyjątkowo niskie opóźnienia pakietów (maksymalnie 1,8 mikrosekund dla portów 10GE w przełączniku S9300) i niski pobór mocy (nawet do 50 proc. mniej niż w urządzeniach innych producentów).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu