Wieści z firm

MK
opublikowano: 13-06-2012, 00:00

QAD I

DynaSys sprzedał się za 6 mln euro

QAD, dostawca rozwiązań klasy ERP dla firm produkcyjnych, przejął francuską firmę DynaSys, dostawcę oprogramowania do zaawansowanego planowania łańcucha dostaw. Spółka zatrudnia 40 pracowników, w 2011 r. wypracowała 5 mln euro przychodów. Wartość kontraktu opiewa na 6 mln euro.

DELOITTE

System SAP w żegludze

Firma Deloitte zakończyła pierwszy etap wdrażania systemu SAP w Polskiej Żegludze Morskiej (PŻM), który ma usprawnić zarządzanie finansami i księgowością, kontrolingiem, sprzedażą, kadrami i płacami, środkami trwałymi i nieruchomościami. Projekt objął pięć głównych podmiotów tej grupy i ponad sto przedsiębiorstw właścicielskich i operatorskich promów towarowo-pasażerskich oraz statków masowych. PŻM to największe przedsiębiorstwo żeglugowe w Polsce. Z powodu zróżnicowanej działalności i skomplikowanej struktury opracowanie wspólnego rozwiązania IT to duże wyzwanie merytoryczne i logistyczne.

PANASONIC

Stacje dokujące w ofercie

Panasonic Computer Product Solutions wprowadził na polski rynek stacje dokujące, które pozwalają na instalację laptopów Toughbook i tabletów Toughpad w pojazdach. Nowe akcesoria znajdą zastosowanie u zmotoryzowanych pracowników z sektora transportowego i handlowego, a także w służbach ratowniczych i porządkowych. Są odporne na zmiany temperatury, wilgotność, wstrząsy i wibracje. Produkty objęte są roczną gwarancją z możliwością przedłużenia do pięciu lat, a serwis zapewnia naprawę w ciągu 96 godzin.

SAMSUNG ELECTRONICS

Nowa linia dla smartfonów

Specjalizujący się w zaawansowanych rozwiązaniach półprzewodnikowych Samsung Electronics w czerwcu zacznie budowę linii produkcyjnej procesorów do zastosowań mobilnych z wykorzystaniem zaawansowanych technologii 20- i 14-nanometrowych. Inwestycja za 2,25 bln wonów powstanie w Hwaseong w Korei Południowej. Ma być ukończona pod koniec 2013 r. Według prognoz firmy Gartner, popyt na systemowe układy półprzewodnikowe do smartfonów i tabletów wzrośnie o ponad 20 proc. — z 23,4 mld dolarów w 2011 r. do 59,4 mld dolarów w 2016 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu