Wiesław Rozłucki: Przeciw giełdzie jest czarny PR

Giełdę próbuje się przedstawić w bardzo niekorzystnym świetle, powiedział na konferencji „The Future of Finance” Wiesław Rozłucki, były prezes GPW.

Zobacz więcej

Wiesław Rozłucki, były prezes GPW (fot. Puls Biznesu, WM)

Niektórzy ludzie próbują przedstawić giełdę w bardzo niekorzystnym świetle, tylko w celu poprawienia w krótkim terminie kondycji finansów publicznych – powiedział Wiesław Rozłucki w dyskusji panelowej w czasie konferencji organizowanej przez ośrodek CFA Society Poland.

Jak podkreślił, przyczyną negatywnej propagandy skierowanej przeciw giełdzie jest próba zachęcenia ludzi do przechodzenia do publicznego systemu emerytalnego, co w krótkim terminie wywarłoby pozytywny wpływ na kondycję finansów. Jego zdaniem jeśli domyślnym wyborem będzie ZUS, z OFE odejdzie około 90 proc. członków.

- Tyle czarnego PR przeciw rynkowi kapitałowemu co obecnie nie było nawet w latach 90 – tych, kiedy na giełdzie pękła bańka spekulacyjna –zauważył Wiesław Rozłucki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Wiesław Rozłucki: Przeciw giełdzie jest czarny PR