WIG20 najsłabszy w Europie

Kamil Zatoński
20-08-2010, 11:01

Wśród największych spółek na plusie jest tylko PZU. W gronie maluchów i średniaków wyróżnia się Internet Group.


Po kiepskich danych makro z USA nie mogło być inaczej. Na otwarciu sesji WIG20 spadł o 0,91 proc. do 2441 pkt. Po blisko dwóch godzinach handlu straty były zbliżone. To jeden z najgorszych wyników w Europie. Sporo mniej, niż WIG20, tracą za to mWIG40 i sWIG80 (po ok. 0,3 proc.).

Najsłabszym ogniewem WIG20 są PKN Orlen i TVN, taniejące po ponad 2 proc. Słaby jest też Getin.

Jedyną spółką z WIG20, której notowania się zielenią, jest PZU. JP Morgan rozpoczął wydawanie rekomendacji dla akcji ubezpieczyciela od zalecenia „przeważaj” i 18-miesięcznej ceny docelowej 472 zł.

Inna rekomendacja – kupuj z ceną docelową 8,42 zł (aż o 65 proc. wyższą od ceny z zamknięcia sesji w czwartek) – nie poruszyła notowaniami Tauronu, podobnie jak rekomendacja „trzymaj” dla branżowego rywala – PGE (traci 1,2 proc.).W dwucyfrowym tempie drożeją akcje Internet Group. Wczoraj spółka złożyła wniosek o układ z wierzycielami. Krok ten został uzgodniony z głównym pożyczkodawcą – BRE Bankiem. Prezes Internet Group jest optymistą. Dlaczego? Czytaj w piątkowym „Pulsie Biznesu”.

Mocno w górą idą też notowania dwóch innych, mocno „poobijanych” ostatnio spółek – Monnari i Kolastyny.

Przypomniał o sobie Wandalex, który zapowiedział przejęcie spółki Aporter.

Na NewConnect warto zwrócić uwagę na Grupę Adv, gdzie z pakietem 5,89 proc. ujawnił się DWS Polska TFI. Obecność tak dużych instytucji w akcjonariacie spółek z alternatywnego rynku to rzadkość. Jak podała wczoraj GPW, w I półroczu inwestorzy instytucjonalni odpowiadali za zaledwie 7 proc. obrotu na NewConnect.

Na alternatywnym rynku spada rozgrzany ostatnio do czerwoności (także na fali zainteresowania innymi giełdowymi producentami gier komputerowych – City Interactive i Optimusem) kurs Nicolas Games. Optymizmu wielu inwestorów i szefa spółki Tomasz Majki nie podzielają znaczący akcjonariusze, którzy zwyżkę notowań wykorzystują konsekwentnie do zmniejszania zaangażowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / WIG20 najsłabszy w Europie