WIG20 najwyżej od miesiąca

Niewielka aktywność inwestorów pomogła indeksowi blue chipów w wyjściu na miesięczne maksimum.

Mimo popołudniowych spadków WIG20 zakończył sesję 0,6 proc. wzrostem, wychodząc ponad szczyt ze środy. Niepokoić może jednak wzrost optymizmu inwestorów, mimo że indeksy wciąż nie mogą wyrwać się z marazmu. Jak wynika z badania Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, odsetek graczy wierzących w hossę wzrósł w tym tygodniu o 8,5 punktu, do 51,4 proc.

Drugą sesję z rzędu traciło PGNiG (-0,2 proc.). Spółka złożyła do URE wniosek o podwyżkę taryfy na gaz. Z miesięcznego maksimum opadły notowania PKN Orlen (-1,7 proc.). Sąd w Londynie oddalił złożoną przez spółkę skargę, dotyczącą nabycia od Yukos International akcji rafinerii Możejki. Trwające od trzech tygodni odbicie kontynuują notowania PZU (+1,4 proc.). ING podniosło zalecenie z "trzymaj" do "kupuj". Z pięciotygodniowego szczytu opadały notowania Kernela (-2,8 proc.). Nie pomogła zapowiedź spółki, że od przyszłego roku będzie wypłacać dywidendę. Dodatkowo emitent poinformował, że w zakończonym kwartale sprzedaż zboża wzrosła o ponad 180 proc.

Brakowało wyraźnej tendencji w notowaniach na szerokim rynku. mWIG40 stracił 0,1 proc., a sWIG80 zyskał 0,2 proc. Poniżej przegląd wiadomości ze średnich spółek.

Z okolic dwuletniego minimum odbiły się notowania Serinus Energy (+1,4 proc.). Spółka znalazła partnera do realizacji projektów na terenie koncesji w Tunezji.

Najwyżej w historii znalazł się kurs Amiki (+3,2 proc.). Kupno akcji z ceną docelową 97 zł zaleciło BM BGŻ.

Do ubiegłotygodniowego rekordu ponownie zbliżyły się notowania Zetkamy (+1,7 proc.). Spółka prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia dwóch podmiotów. Łącznie spółki generują sprzedaż na poziomie 200 mln zł. Jak powiedział PAPowi prezes Leszek Jurasz, prognoza wyników na bieżący rok jest niezagrożona.

W korektę wpadły notowania w branży medialnej (-0,3 proc.). 0,7 proc. stracił TVN, a notowania Cyfrowego Polsatu zniżkowały o 0,5 proc. Do „sprzedaj” rekomendacje dla obu spółek obniżyło ING.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW / WIG20 najwyżej od miesiąca