WIG20 nie utrzymał się nad kreską

JO
opublikowano: 14-01-2009, 09:54

Początek środowej sesji na warszawskim parkiecie dobrze rokował jej dalszemu przebiegowi. Jednak na kwadrans przed godz. 10. krajowe blue chipy zeszły pod kreskę.  Na plusie znajdowały się jedynie maluchy i średniaki.

WIG20 wzrósł na otwarciu o 1,05 proc., do poziomu 1785,54 pkt. Od ataku byków rozpoczęła się także sesja na prawie wszystkich parkietach na naszym kontynencie. Wzrostowy obraz w Europie już od pierwszych minut psuła giełda w Bułgarii. Tamtejszy indeks Sofix spadał o ponad 1 proc. tuż po godz. 9:30.

Gdyby dzisiejsze notowania na GPW zakończyły się wzrostami, przerwałyby serię pięciu z rzędu spadkowych sesji. Choć pierwsze sesje w nowym roku rodziły optymizm, to ostatnie dni mocno rozczarowały. Od szczytu w styczniu na poziomie 1920 pkt. WIG20 tracił do środowej sesji ponad 8 proc. Tym samym prawie całkowicie zniwelował wzrosty z przełomu roku.

Po porannych wzrostach WIG20 w dół pociągnęły dwa największe polskie banki. O godz. 9:45 państwowy PKO spadał o 0,2 proc., a Pekao oddawał 0,3 proc.

Na szerokim rynku bardzo dobrze radziły sobie akcje IDM SA, które rosły o blisko 16 proc. Jeszcze lepiej wypadały notowania giełdowego Orła. Walory zakładów lniarskich zyskiwały ponad 17 proc.

O godz. 9:45. WIG20 spadał o 0,2 proc. Maluchy i średniaki rosły o odpowiednio: 0,2 proc. i 0,3 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JO

Polecane